Yeni Ford Fiesta Donanım ve Motor Seçenekleri

0 183

Almaya’nın köln şehrinde tanıtımı yapılan 2017 model yeni Fiesta’nın detayları ortaya çıktı. Yeni Fiesta eski versiyonuna göre daha yatay bir far gurubu ile daha dik arka stop lambalarına sahip.

En büyük rakibi VW Polo karşısında elini güçlü tutmaya çalışan Ford Fiesta modeli için “Dünyanın en gelişmiş küçük arabası” diyor. Öyleki Yeni Fiesta’da çok kaliteli bir iç mekan yapılmış. Yeni gösterge paneli, 8 inç yüksek çözünürlüklü aktif bilgi ve eğlence sistemleri ile Ford SYNC 3 Fiesta’da kullanılmış. Eski tuş karmaşası da tarihe karışmış oldu. Eski Fiesta’da tam 20 tane tuş bulunuyordu.

Yaya algılama, Aktif park asistanı, aktif güvenlik sistemleri, yatay ve dikey otomatik park asistanı, Adaptif hız kontrol sistemleri, Kör nokta uyarı sistemi,çarpışma önlemi sistemi başta olmak üzere 15 farklı sürücü destek sistemleri Fiesta’da kullanılmış.

Ford’un geliştirdiği çarpışma önlemi sistemi şu şekilde çalışıyor: Sistem 130 metreye kadar önündeki nesneleri algılayabiliyor. Sürücü tepki vermezse sistem otomatik fren yapıyor.

Ford meşhur 1.0 turbo beslemeli benzinli motorunu yeni Fiesta’da kullanacak. Bu motor 5 ileri düz ile 6 ileri cift kavramalı otomatik vites seçeneği ile sunacak.

Ford’un ilk defa bu model de kullanacağı küçük hacimli ve yüksek tork değerlerine sahip TDCİ motoruna da Fiesta’da yer verecek.

 

 

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.