2018 Model Toyota Yaris Fiyat Listesi, Teknik Özellikleri ve Yorumları

2018 Model Toyota Yaris Nasıl, Alınır mı? Fiyatı, Teknik Özellikleri, Tasarımı, Motor Özellikleri, Güvenlik ve Yol Tutuşu konusunda inceleme yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz.

0 88

2018 Model Toyota Yaris’e Genel Bakış

2018 yılında serisine devam eden bir diğer aracımız Toyota Yaris oldu ve kendini New York otomobil fuarında gösterdi. 2018 model Toyota Yaris’te tasarım olarak çok fazla farklılık sunmasada asıl değişikliğini motorundan yana kullandığını görüyoruz. 1.5 motor ile yollara çıkan 2018 model Toyota Yaris artık dizel motor seçeneği sunmuyor ancak bunun yerine hibrit motor alternatifini önümüze getiriyor.

Toyota Yaris’in Tasarımı Nasıl?

2018 model Toyota Yaris’te 2017 yılında piyasaya çıkarılan modelden fazla bir fark yok. Yine aero dinamiğe ve spor görünüme önem verilmiş. Diğer modellerine nazaran yere basıklığı ile dikkat çeken Toyota Yaris yere 20mm den daha fazla yaklaşmış görünüyor. Tam bir şehir içi olarak tasarlanmış ve hacim olarak çok fazla bir farklılık yaratılmamış gibi görünüyor.

Toyota Yaris’in İç Tasarımı Nasıl?

2018 Model Toyota Yaris’in kabinine ilk oturduğunuzda hissedeceğiniz ilk farkındalık çok karanlık ve sade olması olacaktır. Tüm detayları siyaha boğan bir tasarıma tanıklık ediyoruz ve bu biraz can sıkıcı olabilir özellikle bayanlar için J Çünkü dışarıdan bakıldığında heyecan uyandırıcı ve zevkli görünen bu otomobilin iç dizaynı oldukça basit duruyor. Orta gövdede yer alan 4 ana kumandanın ortasında duran geniş ekran eski modellerle hemen hemen aynı özelliklere sahip.

Toyota Yaris’in Motor Özellikleri Nasıl?

Yazımızın başında da belirttiğimiz gibi benzin ve hibrit seçenekleri ile karşımıza çıkan bu modelde;

1.0 benzinli düz vites,

1.5 benzinli 6 ileri düz vites,

1.5 benzinli otomatik vites,

1.5 cvt hibrit  motorlar bizleri bekliyor.

Yeni nesil elektirikli benzinli motorun yer verildiği 4 silindirli hibrit motorun özelliklerine bakarsak eğer; 74 beygir ve 111 tork olarak karşımıza çıkıyor. Çok güçlü bir motor olarak gözükmesede 100 km’de 3.3 lt yakıt tüketimiyle göz dolduruyor.

Diğer bir otomatik seçenek olan 1.5 benzinli otomatik vites ise 111 beygir 136 tork olarak karşımıza çıkıyor. Hibrit motora göre daha güçlü bir motor olması avantajken yakıt tüketiminin 100 km’de 6 lt olması dezavantaj oluşturuyor.

Toyota Yaris’in Güvenlik Donanımı Nasıl?

Gerek ön gerekse arka disklerin 275mm den fazla olması güvenlik için büyük artı sağlıyor. 17 inç olan jantları ilede göz doldurduğu söylenebilir. EuroNCAP çarpışma testlerinde ilk çıktığı yıllarda 4 yıldızı zor alan Toyota Yaris marka temsilcilerine göre 5 yıldızı alması kesin gözü ile bakılıyor. Testlere girdiğinde yazıyı güncelleyeceğim.

Toyota Yaris’in Konforu ve Yol Tutuşu Nasıl?

Daha önceki Yaris modellerinde konfor bakımından biraz sıkıntımız oluyordu. Aslında bu tüm Japon araçlarında mevcut.”Belli bir hızdan sonra gürültüyü içeriye alma” evet bu sorun 2018 Toyota Yaris’te de bir miktar devam ediyor.

Yaris’in B segmentinde olduğundan süspansiyon sisteminin diğer serileri gibi sert olduğunu düşünüyorum. Ancak yol tutuşunda diğer Toyota araçlar gibi  güven verdiğini söyliyebilirim.

Toyota Yaris’in Fiyatı Nasıl?

Toypta Yaris’in makyajlı fiyatları 16-01-2018 itibari ile aşağığıdaki gibidir.

Toyota Yaris Benzinli Motorlu Fiyatları

Yeni Yaris 1.0 Life                57,900

Yeni Yaris 1.5 Fun Special                67,400

Yeni Yaris 1.5 Fun Special Multidrive S      73,750

Yeni Yaris 1.5 Style X-Trend Multidrive S  90,600

Yeni Yaris 1.5 Style Multidrive S                 92,300

 Toyota Yaris Hibrit Motorlu Fiyatları

Yeni Yaris Hybrid      1.5 Hybrid Cool e-CVT         91,650

Yeni Yaris Hybrid      1.5 Hybrid X-Trend e-CVT               104,450

Yeni Yaris Hybrid      1.5 Hybrid Spirit e-CVT                    105,900

 

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.