Lamborghini URUS’a Elektrik Verildi

0 87

Dünya genelinde elektrikli ve hibrit otomobil trendi gittikçe yükseliyor. Geleceğin araçlarının elektrikli olacağını şimdiden ön görmek çokta zor değil. Bunun bilincinde olan otomobil üreticileri her geçen gün yatırımlarını bu yönde yapmaya başladı.Bu kervana son katılan Lamborghini oldu. Lamborghini tarihinin ilk elektrikli modeli için kolları sıvadı.

ilk defa 1986 yılında yollara çıkan ve bir Lamborghini modeli olan URUS, 1993 yılına kadar yolları aşındırdı. Urus Lamborghini’nin ilk SUV modeliydi. Ve şimdi 2018 yılında bambaşka haliyle karşımızda olacak. İlk defa 2012 yılında konsept hali ortaya çıkan URUS, 2015 yılında revize edilmişti.

Türünün tek örneği olacağını söyleyen İtalyan otomotiv devi, bu hibrit modelinde 4.0 litre hacminde çift turbolu V8 motor kullanacak. 2015 konsepti üzerine kurulan bu yeni otomobil mevcut konsept otomobilden içte ve dışta önemli ölçüde değişmiş.

Lamborghini bu modelde önemle durduğu  kısımlar ise aktif anti-roll süspansiyonunu, aerodinamiğini mükemmelleştirmek ve olabildiğince hafif olmasını sağlamak.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.