Bu elektrikli SUV en hızlı otomobilleri dize getirdi

0 108

Dünyanın en hızlı elektrikli otomobilini yapmayı kafaya koyan Faraday Future, yaptığı çalışmanın ne kadar başarılı olduğunu gösterme açısından düzenlediği drag yarışında dünyanın en hızı otomobillerini dize getirdi.

2016 yılının en çarpıcı tasarımlarından biri olarak karşımızda çıkan Faraday Future, geliştirdiği elektrikli SUV modeli tam 1000 beygir güç üretiyor. Azami hızı ise 320 km/h. 0-100 hızlanması ise 3 saniyenin altında. Bu da demek oluyor ki koltuğa yapıştıran cinsten. G kuvvetlerine dayanaklı değilseniz bu arabayanın koltuğuna oturmamak lazım.

Faraday Future ekibi dünyanın en hızlı SUV modeli için geldikleri son noktayı göstermek açısından Tesla Model X P100D, Bentley Bentayga ve Ferrari 488 GTB ile yarış yaptı. Modelin ilk zamanlarında 0-100 değerinin 4 saniye civarlarında olduğunu ancak yapılan iyileştirmeler ile 3 saniyenin altında bir değer elde edilmiş. Bu model 2017 yılında yollarda olacak. Tabi siz yarışın sonucunu merak ettiniz. O zaman videoyu izleyelim sonucunu görelim.

 

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.