Yenilenen Kia Picanto’nun Özellikleri ve Fiyatı 2017-2018

26-07-2017 tarihi itibariyle Kia Picanto fiyatları 60,900 TL başlangıç gösteriyor.

0 143

Uzun zamandır gündemde olan Kia Picanto CES 2017 ile tanıtıldı.

Kia’nın yeni tasarım dilinin sergilendiği otomobillerden olan Picanto yeni tasarımsal çizgileri ve üstün donanım özellikleri ile ön plana çıkıyor. Yani tasarım anlayışının yanında, sunduğu geniş iç hacim, yeni motor seçenekleri  ve otonom fren yapma yeteneğine de sahip Picanto bu kez iddialı geliyor. Sınıfında söz sahibi olabilecek mi bakalım…

 

 

2017 Kia Picanto Tasarım / Donanım

Kia Picanto ikinci nesli ile karşımıza çıktı. Yerini aldığı modele göre çok daha çekici ve yeni bir ruha bürünmüş olan Picanto sportif tasarımı ile dikkat çekiyor. Rio modelinde kullanılan tasarım dilinin bir örneği de Picanto’da yerini almış. Büyüyen far yapısı, U formlu LED ışıkları ve tampon ayrıntıları ile Picanto’ya sportif bir görünü kazandırılmış. Arka tarafta çok radikal değişiklikler yerine ufak dokunuşlar yapılmış. Kia Picanto’da 14, 15 ve 16 inç jant seçenekleri ile birlikte kullanıcıların beğenisine sunacak.

Yeni Picanto boyutları ile kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Eski modele göre aks mesafesi 15 mm büyümüş. Yeni modelde toplam 2400 mm aks mesafesi sunuluyor. 3.595 mm uzunluk (aynı kamış), 1.595 genişlik (aynı kalmış) ve 1.485 mm yükseklik (5 mm uzamış) değerleri bulunuyor. Aks mesafesinin uzaması Picanto’ya 55 litre bagaj hacmi olarak yansımış. Eskiden 200 litre olan bagaj hacmi uzayan aks mesafesi ile 255 litreye çıkmış. Yeni bir platform üzerinde yükselen Picanto hem hafiflemiş  hemde eski jeneresyona göre %22 oranında daha sağlam bir yapıya bürünmüş.

Sportif dış görünümü tamamyacak şekilde iç mekanda üç kollu sportif direksiyona yer verilmiş.Rio’nun kokpit tasarım anlayışının bir versiyonu da Picanto’da kullanılmış. Yeni Picanto’da Apple Car Play desteği sağlayan ve yüksek çözünürlüklü ve daha büyük bir multi medya ekran kullanılmış.

Güvenlik konusunda ise sınıfının ihtiyaçlarını yeterince karşılıyor. Sürücüye yardımcı elektronik sistemlerle beraber Picanto’da 7 adet hava yastığı, araç stabilizasyon sistemi, otonom yapıda acil durum freni ve çarpışma uyarı sistemi gibi güvenlik donanımlarına yer verilmiş.

 

Kia Picanto Motor

Picanto’nun içinde ve dışında yapılan yenilikler bunlarla sınırlı değil. Picanto’ya can veren yeni motorlar da gelmiş. KIA, yeni Picanto’da halihazırda sunulan modelde de yer alan 1.2 litrelik dört silindirli motorla birlikte 76 beygir güç ve 96 Nm tork değerine sahip 1.0 litrelik üç silindirli yeni üniteye yer veriyor. Dört ileri otomatik ve beş ileri manuel şanzıman kombinasyonlarıyla bir araya getirilecek olan bu motorlardan 1.0 litrelik motorun ilk olarak sadece Kore’de satışa sunulacağı belirtilirken Avrupa pazarında satılıp satılmayacağı henüz kesinlik kazanmamış durumda.

 

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.