2017 Volkswagen Golf Tanıtıldı

0 110

Makyajlanan Golf  Almanya’nın Wolfsburg kentinde bulunan Autostadt kulesinde resmen tanıtıldı.

Yenilenen MK7 Golf’te ilk dikkati çeken  üstün teknolojiler, yeni tasarlanan ön ve arka tamponlar ile düşük yakıt tüketim verileri oluyor.

Kompakt bir otomobilde görmeye alışık olmadığımız yarı otonom sürüş sistemleri, jest kontrolüyle tam uyum içinde çalışabilen yeni bilgi-eğlence sistemleri artık bu otomobilde var.

Dış görüntüsünde ise ilk göze çarpan yenilenen Golf’ün gözleri oluyor. Yeni led tasarımıyla Audi’yi andırsa da oldukça şık durduğunu söylemek lazım. Yenilen ön ve arka tamponlar ile renkli alaşım jantlar ile dış tasarım tamamlanmış.

Volkswagen yeni geliştirdiği teknolojileri göz bebeği Golf’te kullandı hep. Yine gelenek bozulmadı ve revize edilen 1.4 TSİ motor, 1.5 lt hacme kavuşmakla birlikte %20’ye varan yakıt tasarrufu ile birlikte karşımıza Golf’te çıktı. Bu Yeni turbo beslemeli benzinli motor 150 beygir güce sahip. ACT sistemiyle çalışan bu motor diğer emsal motorlara göre 100 km’de 1 lt daha az yakıt tüketimine sahip. Bu motorun birde 130 beygirlik versiyonu da olacak. 1.5 TSİ ACT 130 HP versiyonunun tüketim değerleri ortalama 4.6 lt/100 km olarak veriliyor.

Yeni Golf sensör abidesi gibi. 2017 Yeni Golf’te bulunan sensörler

  • Yaya takip ve Şehir içi acil frenleme  sensörü
  • Uyarlanabilir seyir kontrolü ACC ve tarfik sıkışıklığı asistanı
  • Kör nokta uyarı sistemi
  • Arka trafik uyarısı
  • park sensörleri
  • Trafik işaretlerini tanıma sistemi
  • Otomatik çarpışma fren sistemi
  • Sürüş uyarı sistemleri …

Bu sensör ve asistanlar arasında en dikkat çeken yarı otonom sistem trafik sıkışıklığı asistanı. Bu sistem saatte 60 km kadar olan hızlarda sıkışık trafikte diresksiyon ve gaz kontrolunü ele alıp dur kalk trafikte sürücüyü rahat ettiriyor. Bu sistemde dur kalk trafikte elinize kahvenizi alın keyfinize bakın…

Yenilenen Golf’te bu sınıfta hiç görmediğimiz 12,3 inç büyüklüğünde ki dijital kadranda yer alıyor. Aynı zamanda yenilenen Discover Pro multimedya bilgi ve eğlence sistemi Golf’te 9,2 inç büyüklüğüyle karşımıza çıkıyor. Bu multimedya sistemi ile dijital kadran birbiriyle uyum içinde çalışıyor. Yeni golfte 6,5 inç ile 9,2 inç arasında değişen ekran boyutlarına sahip multimedya sistemleri kullanılacak.

Tabi bu dijital kadran ve 9,2 büyüklüğündeki multimedya sistemleri opsiyonel olacaktır.screenshot_1

Bu yeni 9,2 inç ekrana sahip Discover Pro multimedya sistemine bira değinmek lazım. Bu yeni sistemin eski sistemden farkı daha sade, daha net ve daha işlevsel olması. Bağlanabirlik konusunda hiçbir eksiği bulunmuyor. Her türlü mobil cihazınız bu sisteme kablolu yada kablosuz bağlanabiliyor. Bu sistem geliştirilmiş sesle kontrol edilebilme özelliğine sahip.

Yeni golf yeni teknolojileri ile bilgi ve eğlence sistemleriyle kullanıcılarının beğenisini toplama devam edecek gibi gözüküyor. Bu arada yeni golf’un ülkemizde ön satışlarına Aralık ayı başlarında başlayacağı tahmin ediliyor. Giriş versiyonun fiyatı ise aynı olacakmış.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.