2017 Skoda Octavia’da Neler Değişti

6 237

lk defa 1996 yılında yollara düşen Octavia, günün birinde skoda markasının bel kemiği olacağını nereden bilecekti. Dünyada 100’den fazla ülkede satılacağını,yanından geçtiği insanların dönüp tekrar nazarladığı bir araba olacağını bilemezdi elbette.

Skoda’nın sevimli çocuğu oldu hep çünkü eve parayı en çok getiren oydu.

Skoda’nın en fazla sattığı otomobil oldu şimdi. Kendi sınıfında artı bir sınıf gibi duruşu bakanların ağzının suyunun akmasına vesile oldu hep.

Yıllar geçti Octavia gittikçe gençleşti. Yıllar eskitmedi onu. Ara ara kabuk değiştirdi. Yeni motorlarla kalp nakli oldu. Güncel görünümüne 2013 yılında kavuşmuştu ki 2017 yılına gelmeden önce.

2017 yılı güncel görüntüsünde ilk bakışta göze çarpan yeni far yapısı oldu. İki parçadan oluşan far yapısıyla farklı bir görüntü olmuş. Eskiden daha bir keskin bakardı ama şimdi kırgın bakıyor gibi. Kuaförü yanlış makyaj yaptı gibime geldi. Bilmem siz ne düşünürsünüz. Bence eski gözleri daha iyiydi.

Octavia‘nın dış kabuğunda başka bir farklılık göze çarpmıyor. İç mekanda ise genel anlamda çok bir farklılık olmamakla birlikte yeni gösterge tabloları şık duruyor. Bunun yanında büyüyen multi-media ekranı çok hoş olmuş.

Önceki bolero ekranlarda yaşanan connection sorunları 2017 yılı itibariyle aşılıyor. Artık telefonunuzun ekranını otomobilin ekranına sorunsuz şekilde yansıtabileceksiniz. 6,5 Bolero ekranlarda telefon ekranını otomobilin teybine yansıtmak için bir kabloya ve cüzdanınızda 500 TL’ye ihtiyaç vardı. Tabi birde yetkili servise. Ama size bir müjde vereyim. Octavia’sının ekranında Smart-Link menusu olup kullanamayanlar artık 500 tl bayılmak zorunda kalmayacak. Skoda,2017 yılından sonra bu cihazları güncelleyecek ve ücretsiz kullanıma açılmış olacak.

Önceki bolero ekranlarda Smart-Link denilen,yurt dışında aktif ama ülkemizde 500 TL’ye kitlenen koblolu bir sistem vardı. Çok şükür ki artık 2017 skoda Octavia‘nın medya ekranında kablosuz direk bağlantının yanında, alacağınız bol internet paketli bir SIM kartta takabileceğiniz bir ekran bulunuyor. Skoda eski adı Smart Link dediği özelliklere 2017 yılında ise Skoda Connect Infotainment Online ve CareConnect diyecek. CareConnect, G-TEC hariç tüm donanım seviyelerinde geliyor.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

 1. İsmail

  Selam
  2017 model octavia ne zaman satisa sunulacak, tesekkurler

  1. MUHAMMED EKİCİ

   Yeni kasa octavia geçtiğimiz günlerde üretime girdi. Ülkemize gis tarihi tam kesin olmamakla birlikte yılın 2. Çeyreğinde gelmesi bekleniyor.

 2. salihc

  Muhammed bey bilgilendirme için teşekkür ederim.

  1. MUHAMMED EKİCİ

   Ne demek efendim siteme her zaman beklerim

 3. salihc

  merhaba,
  18 ocak 2017 tarihinde 2016 model octavia aldım, multi medyasında smartlink menüsü mevcut, bunu ücretsiz kullanabilirmiyim. tşk..

  1. MUHAMMED EKİCİ

   Smartlink menüsü yalnızca USB kablosu aracılığıyla kullanılabiliyor. Bu menüyü kullanabilmeniz için servisten 500 TL karşılığında bir kod ile aktif edip kullanmanız mümkün. Fakat acele etmeyin çünkü yakın zaman da bu menü servislerde ucretsiz actirilacaktir…

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.