Yeni 2019 Volkswagen Golf Mk8 Hibrit Fiyatı ve Özellikleri Nasıl Olucak?

Yeni 2019 Volkswagen Golf Mk8 Hibrit Özellikleri Ortaya Çıkıyor

0 215

Yeni 2019 Volkswagen Golf Mk8 Hibrit Özellikleri Ortaya Çıkıyor

Dizel ve benzinli motorların ortadan kaldırılmak istenilmesi ve petrol kaynaklarının da sinyal vermeye başlaması üzerine otomobil sektöründe alternatif enerji çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

Bilindiği üzere uzun bir süredir dünya genelinde hibrit otomobiller kullanılmakta ve yeni modeller ortaya çıktıkça hibrit teknolojisinde de oldukça önemli gelişmeler meydana gelmektedir. Alman otomobil devi Volkswagen’in de dizel emisyon skandalından sonra hibrit teknolojisine ağırlık vermeye başladığı görülüyor.

70 Kilogram Daha Hafif Bir Golf

Bir süredir adından söz edilen Yeni 2019 Volkswagen Golf Mk8 modelinin hibrit güç ünitesi teknolojisiyle 2019 yılında yollara çıkabileceği ortaya atılan son iddialar arasında yer alıyor. İç ve dış mekan tasarım değişikliklerinin yanı sıra aracın üretiminde yenilenmiş bir şasinin kullanılacağı ve yeni şasi ile birlikte 70 kilograma kadar bir hafiflemenin yaşanması bekleniyor.

Hibrit güç ünitesinin yanı sıra 1.6 benzinli ve dizel motor seçeneklerinin de bir süre daha sunulmaya devam edileceği belirtiliyor.

2019 Golf Hibrit fiyatınında diğer Golf donanımlarına göre % 15-20 üzerinde fiyat etiketine sahip olması olası görünüyor.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.