BOSCH’tan Futuristik Konsept Otomobil

0 67

Tıpkı geçen yıl yaptığı gibi Bosch, ileri teknolojilerle donatılmış sürükleyici bir iç mekan sunmak için tasarlanan etkileyici konsept otomobillerini CES’de tanıttı.

İç mekana bakıldığında, en ilginç unsurlardan biri geleneksel bir direksiyon simidi olmayışı. Direksiyon yerine ahşaptan imal edilmiş iki kulaklı bir tasarıma sahip yeni direksiyon kullanılmış.

Geleneksel 360 derecelik bir jant olmaması nedeniyle, sürücüye, aracın hayati bilgilerinin tümünü gösteren ana ekran kesintisiz bir görüntü sağlıyor.

Gösterge kümesi olarak işlev gören ana ekranın yanına konumlandırılan gösterge tablosunun ortasında bir ekran ve onun yanında da yolcuya ayrılmış bir başka ekran. Sonra, orta konsoldan aşağı doğru çalışan büyük bir dördüncü ekran var.

Bosch’un en yeni iç konsepti, ayrıca belirli bir sürücünün kişisel tercihlerini hatırlayabilen bir sürücü izleme kamerası da içermektedir. Sonuç olarak, direksiyon simidi, oturma ve kanat aynası konumlarını hatırlayabilir ve bu sürücü harekete geçtiği zaman otomatik olarak onları ayarlar.

Ayrıca, en sevdiğiniz müziğe uyum sağlayabilir, sıcaklığı tercihlerinize göre ayarlayabilir ve sürücünün uykusunun gelip gidmediğini algılayabilir ve uyarıları verebilirsiniz. Konseptin diğer bir önemli özelliği, dokunmatik geri bildirim sağlayan dokunmatik ekranlardır.

Bosch yönetim kurulu üyesi Werner Struth, “Bugünün tüketicileri, yenilikçi ürün ve hizmetleri daha kısa aralıklarla talep ediyor” dedi. “Bir yardım olarak işlev gören bazı ürün ve hizmetler sunmak istiyoruz, kişiselleştirme sonraki bağlanırlık seviyesidir ve Bosch bunu tüm yaşam alanlarında ileri sürüyor. Bunu yaparken yaşam kalitesini yükseltmeye katkıda bulunuyoruz” dedi.

 

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.