Tesla Otomatik Sürüş Özelliklerini Aktif Etmeye Başladı

0 80

Tesla, en yeni otopilot teknolojisiyle donatılmış araçlarıyla kendinden sürüş özelliklerinden bazılarını etkinleştirmeye başladı. Tesla, trafik Seyir kontrolü, hız kontrol, çarpışma önleme sistemi ve otomatik direksiyon özelliklerini etkinleştirdi.

Ekim ayı itibariyle otomobil üreticisinin tüm modellerinde yeni kameralar, sensörler ve tamamen otonom sürüşü destekleyen ön tarafta bulunan bir radar bulunuyordu.

Bununla birlikte Tesla yetkilileri yeni donanımın gerçek dünya sürüşüyle ​​kalibre edilmesine izin vermek için müşterilerin alışık oldukları otopilot işlevlerinin devre dışı bırakılacağını söyledi.

Tesla, yeni donanımla birlikte ilk 1000 Tesla modeline otopilotun Trafik Seyir kontrolü, hız kontrol, çarpışma önleme sistemi ve otomatik direksiyon özelliklerini etkinleştirdi. Electrek’in belirttiği gibi, özellikler yalnızca düşük hızlarda kullanılabiliyor ve halen test aşamasında.

Tesla, 1.000 sahibine gönderilen sürüm notlarında şunları söylüyor: “Bu özellikler yeni bir donanım ve yazılım platformu üzerinde çalışır. Dolayısıyla, birkaç yüz bin kilometrelik gerçek dünya kullanımıyla ilgili güven oluşturana kadar ürün tepkileri ölçülmeli ve tedbirli olunmalıdır. Geliştirilmiş Otopilot deneyim kazandıkça daha iyi hale gelecektir. Bu arada, sürücü yardımı özelliklerini kullanırken uyanık ve kontrol altında olmalısınız ve  buna özellikle önem vermelisiniz. ”

Tesla, araçlarının tam bağımsız sürüş yeteneği kazanana kadar birkaç ayda bir kendiliğinden sürüş işlevlerini güncellemeyi düşünüyor.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.