SYNC’li FORD Modelleri Yakında Akıllı Saatlerle Bağlantı Kurabilecek

0 105

Çok yakın bir zamanda Galaxy Gear S2 ve S3 akıllı  saatler Ford Sync ile donatılmış araçlar ile bir uygulama sayesinde bağlanabilecek.

Samsun akıllı saati ile otomobile bağlanan kullanıcı araç ile ilgili uyarıları, hatırlatıcıları alabilir hatta akıllı saati sayesinde otomobilini rahatça park edebilir.

Mobil uygulamaların ve acil Ford servislerin küresel yöneticisi Dave Hatton, “Ford SYNC‘nin gücü yeni cihazlara ve hizmetlere bağlanma esnekliğidir” dedi. “Kullanılabilir teknoloji ilerledikçe, aracınızı bu cihazlara bağlamak hayatınızı daha rahat ve daha kişisel hale getirmek için çok büyük potansiyele sahip.” Bunun anlamı, artık akıllı telefonunuzu çıkartıp park yerini yazmanız gerekmeyecek olmasıdır. Bunun yerine, uygulama proaktif olarak aracınızın konumunu saatinizdeki uygulamadan belirtmek olacaktır.

Aracınızı park ettikten ve araç kapatıldıktan sonra, aracınızın GPS’i vasıtasıyla edinilen park yerini girmek isteyip istemediğinizi soran bir mesaj gönderiliyor. Araç kapalı otopark gibi GPS sinyallerinin alınmadığı yerlere park edilmişse akıllı saat üzerinden park edilen yer manuel olarak girilebiliyor. Bu şekilde aracı park ettiğiniz yeri kolayca bulma imkanına kavuşmuş oluyorsunuz.

Ayrıca, sürücüler yolda iken  akıllı gözlem uygulamasını kullanarak belirli aralıklarla (3,5,10,15 veya 20 dakika gibi) sesli uyarılar ve sesli alarmlar ayarlamak suretiyle dikkatlerini artırmaya yardımcı olabilirler. Uygulamanın gelecekteki sürümleri, saat sürücüyü daha uyanık tutmak için titreşimler yollayacak.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.