Yeni Octavia RS 230 beygir gücünde

0 112

Skoda markasının en çok satan modeli olan Octavia’nın yeni spor versiyonu RS tam 230 beygir gücünde. Bu değer ona en güçlü Octavia olma özelliği kazandırıyor.

Geçtiğimiz günlerde makyaj operasyonu geçiren Octania’nın bugün spor versiyonu olan Octavia RS tanıtıldı.

2.0 TSI motoru 230 beygir güç değeri sunuyor ve  0-100 değeri 6.7 saniye, dizel versiyonu  2.0 TDI motorlu Octavia RS 184 beygir gücünde ve 0-100 hızlanması 7.9 saniye olarak veriliyor.

Makyajlanmadan önceki değerler ile karşılaştırıldığında 2.0 TSI motor 220 beygir gücünde ve 350 Nm tork değeri ile 0-100 hızlanması 6.9 saniye iken, 2.0 TDi motorlu RS yine 184 beygir gücünde ve 0-100 hızlanması 8.2 saniye idi. Bu değerlere bakılınca performans anlamında çok şeyin değiştiğini söylemek güç. Mevcut motorlar üzerinde yazılımsal değişimler yapıldığı ortada.

Yeni RS , uyarlanabilir LED farlarıyla birlikte yeni ön tampon tasarımı da dahil olmak üzere, Octavia’ya yapılan tüm güncellemelerden nasibini alıyor. Ancak performans modelinin daha sportif bir görüntüsü olduğunu söylemek lazım.

İç mekanda hepsi siyah, yolcularını iyi derecede destekleyen spor koltuklar, deri ve kumaş veya Alcantara kombinasyonu döşeme seçenekleri mevcut.. Önceki model Octavia RS ile kıyaslandığında, yeni model 30 mm genişlemiş ve 17 ila 19 inç arasında değişen jant seçenekleri ile yere 15 milimetre daha yakınlaştırılmış.

Ancak tercihler bunlarla sınırlı değil. Skoda Motor ve lastik seçeneklerine ek olarak Sedan veya Stationvagon karoser yapılarına sahip RS modellerini de sunuyor. Octavia RS altı ileri manuel veya çift kavramalı DSG otomatik vites seçenekleri ile satın alınabilecek. Bunun yanında dizel motorlu Octavia RS’nin dört çeker olduğunu da belirteyim.

 

 

 

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.