VW Teases yeni konsepti Detroit’te görücüye çıkacak

0 92

Volkswagen Ocak 2017 tarihinde yaplacak olan Detroid Motor Show’da görücüye çıkaracağı ilk konsept modelinin görselini paylaştı. Volkswagen tarafından yayımlanan bu konseptin hangi tip araca ait olduğu tam anlaşılamamakla birlikte geleceğin Microbus‘u olacağa benziyor.

“Yeni bir çağ için çok fonksiyonlu araç” olarak nitelendirilen bu konsept, gelecekte elektrikli araçların nasıl olacağına dair ip uçları sunduğu belirtiliyor.

Bu konsept geçtiğimiz günlerde Paris’te sergilenen önceki sürüm elektirkli hatchback konseptinin devamı ve modüler elektrikli sürücü kiti aynı temelleri paylaşıyor. İki adet elektrikli motor ve dört tekerden çekiş sisteminin yanında sürücü müdahalesine gerek duymadan lazer tarayıcılar, radarlar ve ultrasonik sensörlerin ve kameraların kullanımı sayesinde tamamen otonom olarak hareket edebilme yeteneğine sahip.

Alman otomotiv devi ayrıca uzun menzilli elektrikli otomobillerin gelecekte nasıl görünecekleri ve nasıl hissettireceğini şimdiden göstermeyi vaat ediyor. Modüler yapıya sahip bu konsepte örneğin direksiyon kullanılmadığı zaman ön konsolun içerisinde kayboluyor. Bu ve buna benzer özellikleri kısa bir süre sonra Detroit Motor Show’da hepbirlikte göreceğiz.

 

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.