Volkswagen’den 30 Farklı Yeni Model

0 210

Volkswagen 2025 yılına kadar otomotiv pazarına 30 dan fazla yeni modelle gelmeyi hedefliyor. Bu yeni modellerde ise ağırlık elektrikli araçlardan oluşuyor.

Volkswagen’e göre günümüz pil teknolojileri otomotiv sektöründe kullanılacak kadar gelişmiş durumda değil. Bu yüzden Volkswagen kendi pil fabrikasınıda kuracak.

Yakın zamanda çok kısa şarj süreleriyle çok uzun kilometreler katedebilen otomobiller yollarda olacak. Artan hava kirlilik oranları devletlerin otomobil üreticilerine koydukları emisyon sınırları gibi bir sürü sebepten dolayı otomobil üreticileri elektrikli otomobil üretme yarışına girmiş bulunuyor. Geçtiğimiz bir kaç yıl içerisinde bir çok marka ve model elektrikli araçlar kullanılmaya başlandı. İlk elektrikli otomobilin kullanım menzili ile günümüz elektrikli araçların kullanım menzilleri arasında dağlar kadar fark var. Bu çok kısa bir zamanda katedilen mesafaye bakılınca kendi pil fabrikasını kuran VW yakın zamanda tek şarj ile uzun yollar gidebilecek eletrikli araçlar üretmesi de rüya değil.

VW yakın zaman da en çok sattığı araçlarının elektrikli versiyonlarınıda piyasaya sürecek. Bunlar arasında GOLF ilk sırada yer alıyor. Hali hazırda e-GOLF modelinin elektrikli versiyonu yapılmış durumda.

Aşağıdaki tabloda yıllara göre piyasada elektrikli versiyonları ile boy gösterecek VW modelleri ve piyasaya çıkış yılları bulunuyor.

 VW SUV stratejisi
YIL MODEL ÇALIŞMA
2018 Polo SUV T-Breeze
2017 Golf SUV T-Roc
2016 Tiguan
2016 Tiguan XL
2017 Touareg T-Prime
2017 Teramont (ABD / Çin) BlueCross

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.