Volkswagen ARTEON Geliyor

0 132

Volkswagen geçtiğimiz günlerde CC modelinin üretimine Mart 2017 tarihinden itibaren son vereceği duyurulmuştu. Onun yerine dolduracak olan moel ise Arteon olacak.

Önümüzdeki Mart ayında Cenevre otomobil fuarında sergilenmesi beklenen Arteon,geçen yıl ki Cenevre otomobil fuarında sergilenen Passat modelinin sport, Coupe konsept tasarımına benzer olacağı yapılan tahminler arasında. Arteon Passat’ın üzerinde bir Fastback olacak.

Arteon hakkındaki detaylar henüz çok az olsa da Alman otomobil üreticisine göre,üç boyutlu LED farların içine kadar uzanan yatay bir radyator ızgarası ile “çarpıcı tasarımı vurgulamak ve baskın karakterini ön plana çıkarmak” üzere tasarlanmış.

Arteon bagaj düzenlemesi ise tamamen değişmiş. CC’de olduğu gibi konvansiyonel bagaj yerine  Audi A7 görülen çerçevesiz tasarım ile Skoda modellerine görmeye alışık olduğumuz liftbage bagaj yer alacak. Bu bagaj kapağı tasarımı ile  hem daha geniş bagaj hacmi, hem daha kullanışlı bir bagaj elde edilmiş oluuyor.

Volkswagen taarımcısı Tobias Sülhmann’a göre Arteon:”ilk bakışta Arteon,etkileyici tasarımıyla heyecan uyandırıyor ve pratik kullanımıyla sürprizler yaşatıyor”

Arteon’un lasmanı ise yaz 2017’de yapılması planlanıyor.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.