Nissan Hibrit Araç Geliştirmek İçin Mitsubishi’den Hisse Satın Aldı

0 140

Renault-Nissan ortaklığı, Mitsubishi’den %34 hisse satın aldı. Nissan,Mitsubishi PHEV modelinde kullanılan hibrit teknolojisini kendi melez modellerine entegre edecek.

Hali hazırda geliştirilmiş hazır bir projeye dahil olmak, bir teknolojiyi en baştan geliştirmekten daha karlıdır. Bunun farkında olan otomobil üreticileri de zaman zaman böyle teknoloji paylaşımlarını kendi aralarında gerçkeleştiriyorlar. Bunun son örneğini Nissan’da görmüş olduk. Nissan Mitsubihi’nin hibrit teknolojisini kendi araçlarında kullanabilmek için Mitsubishi’nin hisselerinin %34’ünü satın aldı. Nissan Mitsubihhi PHEV modelinde hali hazırda kullanılan hibrit teknolojisini bu ortaklık sayesinde kendi modellerine entegre edebilecek.

Auto Express’e konuşan Nissan’ın Avrupa araştırma geliştirme müdürü Takashi Shirakawai: “Hali hazırdaki önceliğimiz, gelecek için elektrikli otomobillere geçmek ama yine de bir köprüye ihtiyacımız var. Şu anda Avrupa için bir hibrid çözüm üzerinde çalışıyoruz. Mitsubishi Motors’u Nissan ailesine kabul ettik ve zaten Outlander PHEV’e sahipler. Yeni nesil ürün yelpazesi bununla paylaşılabilir, ancak anlaşma henüz çok yeni  daha hiçbir şey kararlaştırılmadı. ” şeklinde konuştu.

Shirakawai, yeni Nissan PHEV’in hangi şeklini alacağını açıklamamakla birlikte bir ip ucu verdi: “Çoğu müşteri, daha küçük bir elektrikli otomobil bulmaya arayışındadır. Bunu biliyoruz ve zaten bu müşteri sorunlarını yeni nesil hibrit teknolojisi ile nasıl çözeceğimizi düşünüyoruz. “

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.