Volvo Ön Koltuğu Araçlarından Çıkaracak

0 120

Volvo tasarım ekibi sürücünün yanında yolcularında rahatlığını en iyi düşünen firma olduğu düşüncesinde.

Volvo tasarım direktör yardımcısı Thomas Ingenlath:”Avrupalı rakiplerimize baktığımızda sürücü merkezli kabinlere odaklanıyorlar. Oysa biz uzun zamandır genel yolcu konforuna önceklik veriyoruz. Güç ve sürücüye odaklı bir şirket olmamak,yolcu konforuna önem vermek demektir. Çin için özel üretilen S90 Excellence modelinde özel bir konsol kullandık ve kazandığımız bu alanda gelecekte neler yapabileceğimizi keşfetmek için bir koltuğu çıkardık”dedi.

199962_volvo_s90_excellence_full_interior_1_0Volvo Çin için özel üretilmiş S90 Excellence modelinde 4 yolcu yerine 3 yolcu seyahat edebiliyor. İptal edilen ön koltuktan boşalan alanı otonom sürüş sistemleriyle doldurmayı düşünen Volvo, uzun zamandan bu yana yolcu konforuna ağırlık vermiş ve bu konforun tamamlanması için otomom sistemler olması gereken en önemli etmen olarak görüyor. Bu noktada Volvo’nun Çin’de bulunan Arge merkezinde geliştirilecek olan 3 kişilik kabin tasarımları kilit rol oynayacak.

Volvo’daki iç tasarımdan sorumlu başkan yardımcısı Robin Page,markanın İsveç, Amerika ve Çin’de bulunan üç tasarım stüdyosu ile global tasarım yaklaşımının gelecekteki modelleri yerel pazarlara daha iyi uyarlamasına yardımcı olacağını söyledi.

Kabin içi koltuk tasarımlarının geleceğin otomobillerinde önemli bir yer tutacağının farkında olan Volvo, bu yüzden şimdiden geleceğin otonom sistemleriyle çalışan otomobillerinin koltuklarını tasarlamaya başladı.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.