Lpg Ruhsata İşletme 2017-2018 – LPG Ruhsata İşletme Fiyatı 2017-2018

LPG takıldıktan sonraki işlemler Nelerdir 2017-2018,ruhsata lpg işletme nasıl yapılır, ruhsata lpg işletme 2017,ruhsata lpg işletme 2018,ruhsata lpg işletme kaç para,,LPG Ruhsata İşletme Ücreti,LPG Ruhsata Nasıl İşletilir

0 446

Lpg Ruhsata Nasıl İşletilir?

Aracınıza lpg taktırdıktan sonraki lpg ruhsata işletme prosedürleri kosununda yazımızdan bilgi sahibi olabilirsiniz. İlk olarak söylemek isteriz ki, lpg taktırdıktan 1 ay gibi bir süre içerisinde bunu bildirmek zorundasınız.Aksi takdirde bunun bir cezası vardır. Aynı zamanda montajı yaptığınız ilde, bu işlemi yapmalısınız. Lpg ruhsata işletme ücretleri aşağıda verilmiştir.

Lpg’yi taktırdığınız yerden lpg projenizi, garanti belgenizi ve lpg faturanızı almalısınız. Sonrasında;

1-Sızdırmazlık Raporu

LPG taktırdıktan sonra ilk iş makina mühendisleri tarafından sızdırmazlık raporu almak olacaktır .Aşağıdaki linke tıklayarak bulunduğunuz merkezdeki iş makine mühendislik odalarını görebilirsiniz.

–> http://lpgrandevu.mmo.org.tr/

Maliyet : 35 TL

2-Ek-1 Formu

Aracı muayeneye götürmeden önce mutlaka yanınızda olması gereken bir formdur. Sızdırmazlık raporu alacağınız yerden ya da muamelicilerden bu belgeyi temin edebilirsiniz.

Maliyet : 20 TL

3-Araç Muayenesi

Sızdırmazlık raporunu almanızın ardından tüm evraklarınızla tuvtürk’e bağlı muayene istasyonlarında aracınızın muayene işlemlerini yaptırmalısınız. .Randevu için aşağıdaki linki detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

–> http://www.tuvturk.com.tr/

Maliyet : 191.50 TL (2017 yılı – otomobil)

Araç muayenesi yaptırmadan önce egsoz muayenesi de olması gerekiyor. Bu çoğu yerde yapılıyor, fakat sizler isterseniz muayene istasyonlarında da yaptırabilirsiniz. 2017 yılı Egzoz muayene ücreti 50 TL’dir.

Maliyet: 35TL

4-LPG’yi Ruhsata işletme

Son adım olarak, ilgili trafik tescil şubesine önceki yaptığınız işlemlerde edindiğiniz raporlarla beraber giderek ruhsata işletmektir fakat mutlaka önceden randevu almanız gerekiyor.

–> https://e-randevu.iem.gov.tr/randevu/

Maliyet : 81.50 TL

Randevu alırken yanınızda ne gibi evraklar olacağını, randevu sistemi sizlere söyleyecek. Bu evrakların tam olması gerekiyor.

Randevu saatinizde giderek tüm evrakları randevu aldığınız emniyet müdürlüğü tescil bürosuna gidip teslim etmelesiniz. Şubenin yoğunluğuna göre aynı gün yahut ertesi gün ruhsatınızı alabilirsiniz.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.