Araç Ruhsat Yenileme, Ruhsat Çıkarma ve Ruhsat Yaprağı Yenileme Ücreti 2017-2018

Bu yazımızda 2017 ruhsat işlemlerinizin ücretleri konusunda bilgi vericeğiz. Yeni araç ruhsatı çıkarma ücretleri, araba ruhsat yenileme ücreti, otomobilizin ruhsat yaprağı değişim ücretleri ve kayıp ruhsat çıkarma ücretleri konusunda 2017 yılı  güncel ücretler aşağıdaki gibidir.

0 1.593

Arabaların tescil işlemleri yapılması sırasında her araca 2 ruhsat yaprağı verilir. Biri motorlu taşıtlar tescil belgesi, diğer ise motorlu taşıtlar trafik belgesi. Bu ruhsat yapraklarının bir tarafında araç bilgileri ve araç sahibinin adı soyadı, adres bilgileri vs. gibi bilgiler bulunur. Diğer tarafında ise tekrardan araç bilgileri ve aracın muayene tarihleri bilgileri yer alır. Bu durum 2017 ikinci yarısından sonra güncellenerek trafik belgesi kaldırıldı. Sadece tescil belgesi verilmeye başlandı.

Aracınızın yeni tescil işlemleri sırasında ruhsat yapraklarının 2’side değişmesi gerekiyorsa yani hem muayene yaprağı alanı dolmuş hemde ruhsat sahibi değişiyorsa ödiyeceğiniz tutar aşağıdaki gibidir.

  • Motorlu araç tescil belgesi              120,00 TL

Arabanızın sadece muayene yaprağı yada ruhsat sahibinin bilgilerinin olduğu ruhsat yaprağı değişiyorsa ödiyeceğiniz tutar aşağıdaki gibidir.

  • Motorlu araç tescil belgesi veya trafik belgesi         120 TL

Aracınızın herhangi bir kısmında tadilat gerçekleştiyse lpg donanımı yada renk değişimi vb. gibi durum sonrası sadece tescil belgesi değişir. Bu işlemin ücreti aşağıdaki gibdir.

  • Motorlu araç tescil belgesi          120 TL

Aracınızın eğer ruhsatını kaybettiyeseniz ruhsat çıkarma işleminde 1 ruhsat yaprağı çıkarılacağından dolayı ücretleri aşağıdaki gibidir.

  • Motorlu araç tescil belgesi          120,00 TL

Detaylı ruhsat yenileme ve ruhsat yenileme ücreti bilgileri için buraya tıklayın

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.