Araç Ruhsat Yenileme, Ruhsat Çıkarma ve Ruhsat Yaprağı Yenileme Ücreti 2017-2018

Bu yazımızda 2017 ruhsat işlemlerinizin ücretleri konusunda bilgi vericeğiz. Yeni araç ruhsatı çıkarma ücretleri, araba ruhsat yenileme ücreti, otomobilizin ruhsat yaprağı değişim ücretleri ve kayıp ruhsat çıkarma ücretleri konusunda 2017 yılı  güncel ücretler aşağıdaki gibidir.

0 1.437

Arabaların tescil işlemleri yapılması sırasında her araca 2 ruhsat yaprağı verilir. Biri motorlu taşıtlar tescil belgesi, diğer ise motorlu taşıtlar trafik belgesi. Bu ruhsat yapraklarının bir tarafında araç bilgileri ve araç sahibinin adı soyadı, adres bilgileri vs. gibi bilgiler bulunur. Diğer tarafında ise tekrardan araç bilgileri ve aracın muayene tarihleri bilgileri yer alır.

Aracınızın yeni tescil işlemleri sırasında ruhsat yapraklarının 2’side değişmesi gerekiyorsa yani hem muayene yaprağı alanı dolmuş hemde ruhsat sahibi değişiyorsa ödiyeceğiniz tutar aşağıdaki gibidir.

  • Şoförler odasından nakil dosyası    1,25 TL
  • Motorlu araç tescil belgesi              88,00 TL
  • Motorlu araç trafik belgesi            117,00 TL

Arabanızın sadece muayene yaprağı yada ruhsat sahibinin bilgilerinin olduğu ruhsat yaprağı değişiyorsa ödiyeceğiniz tutar aşağıdaki gibidir.

  • Motorlu araç tescil belgesi veya trafik belgesi         88,00 TL

Aracınızın herhangi bir kısmında tadilat gerçekleştiyse lpg donanımı yada renk değişimi vb. gibi durum sonrası sadece tescil belgesi değişir. Bu işlemin ücreti aşağıdaki gibdir.

  • Motorlu araç tescil belgesi          88,00 TL

Aracınızın eğer ruhsatını kaybettiyeseniz ruhsat çıkarma işleminde 2 ruhsat yaprağıda çıkarılacağından dolayı ücretleri aşağıdaki gibidir.

  • Motorlu araç tescil belgesi          88,00 TL
  • Motorlu araç tafik belgesi           117,00 TL

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.