2018 Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Ödeniyor mu?

0 234

Araç Muayene Ücreti Kredi Kartıyla Ödeniyor mu ? (2018)

Araç muayene ücretleri ve egzoz muauyene ücretleri önceki yıllarda olduğu gibi 2018 yılında da nakit olarak gerçekleştirilmeye devam edilecektir. Malesef kredi kartı ile ödeme kabul edilmeyecektir.  Tüvtürk ‘’araç muayene ücreti kredi kartıyla ödeniyor mu’’ sorusu için internet sitesinde aşağıdaki bilgiyi paylaşmıştır.

Tüvtürk Kredi Kartı ile Ödeme Açıklaması

‘’Tabi olduğumuz İmtiyaz Sözleşmesi kapsamında tahsilat yöntemi ayrıca tanımlanmamış olup, önceki dönemlerdeki gibi devam etmesinin öngörülmesi sebebiyle istasyonlarımızdaki tüm tahsilatlar nakit olarak gerçekleştirilmektedir.’’

2018 Araç Muayene Ücreti

Otobüs, Kamyon, Çekici ve Tanker        –   305,62 TL

Otomobil, Minibüs, Kamyonet, Özel Amaçlı Taşıt, Arazi Taşıtı, Römork ve Yarı Römork  –   226,56 TL

Traktör (Römorklu, Römorksuz), Motosiklet ve Motorlu Bisiklet  – 115,64 TL

2018 Araç Egzoz Muayene Ücreti

Egzoz Gazı Emisyon ölçüm ücreti 2018 yılı için KDV dahil 55 TL.dir

Nakitim Yok! Aracımı Nasıl Muayene İşlemlerini Gerçekleştirebilirim?

Bu konuda bir çok kişi ay içindeki tüm harcamalarını kredi kartıyla yapıp ay sonu aldığı maaşla kredi kartı borçlarını ödeyerek işlerini devam ettirmeye çalışıyor. 2018 yılı araç muayene ücreti olan 226,56 TL ise maddi durumu iyi olamayan kişilerin bütçelerini zorlayabilir. Böyle bir durumda muayene zamanınızı geçirmemenizi kredi kartınızdan nakit avans çekip araç muayenenizi yaptırmanızı tavsiye ederim. Eğer ay sonunu beklerseniz muayene tarihiniz geçtiği için %5 gecikme cezası uygulanacaktır. Kredi kartınızdan nakit avans çektiğinizde aylık %2-3 gibi bir faiz öderseniz.Hem daha avantajlı olursunuz hemde herhangi bir polis çevirmesinde ceza ödemezsiniz.

Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.