2016 Sınıfının en iyileri belirlendi

0 143

Euro Ncap 2016 yılı sınıfının en iyi arabası sonuçlarını yayımladı. Buna göre Büyük aile kategorisinde Toyota Prius, Küçük aile kategorisnde Hyundai Ioniq, Küçük SUV kategorisinde VW Tiguan liderlikkoltuğuna oturdu.

Her yıl Euro NCAP, ilgili kategorilerinde en iyi performansı gösteren araçların listesini yayınlanmaktadır. Yıldız derecelendirmeleri, farklı kategorilerdeki araçlar arasında doğrudan karşılaştırılamaz; bu nedenle, hangi araçların rakiplerinden daha iyi performans sergilediğini gösteren “Sınıfının En İyisi” yayınlanmaktadır. Her yıldız derecelendirmesinin şartları, her sene daha da zorlaştıkça, “Sınıfının En İyisi” karşılaştırması, tüm araçların aynı standartlara göre değerlendirilmesi için yalnızca her takvim yılı içerisinde yapılmaktadır.
Sınıfının En İyisini tanımlamak için dört değerlendirme alanının her birinde elde edilen skorların ağırlıklı toplamına göre bir hesaplama yapılmaktadır: Yetişkin Yolcu, Çocuk Yolcu, Yaya ve Güvenlik Yardımcısı. Bu toplam, araçların karşılaştırılmasına yönelik dayanak olarak kullanılmaktadır. ‘Sınıfının En İyisi’ olmaya hak kazanan araçlar, bu derecelendirmeyi sadece standart güvenlik donanımlarına göre almaktadır. İsteğe bağlı ekipmanlara göre verilen ilave derecelendirmeler kapsam dışındadır.

  • VİDEO

  • VİDEO

  • T

    VİDEO

  • Benzer Yazılar Yazarın diğer yazıları

    Yorum Yap

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak.